Kunagi peeti aknele kalduvat nahka osaks teismeliste kasvuraskustest, mis möödub iseenesest. Osadel kergematel juhtudel tuleb nahk enda parandamisega tõesti ise toime, kuid enamasti on vaja järjekindlat ravi – nii pöördub haigus süvenemise asemel paranemisele ning nahale ei teki arme. Mida kauem ravi alustamisega venitada, seda pikemaks see protsess hiljem kujuneb.
Nüüd on laialt teada, et selle probleemi all kannatab ka üha enam täiskasvanuid. Siiani on levinud palju ekslikke müüte, millest ebapuhas nahk tekib – vähene hügieen või vale toitumine, mis tekitavad neile, kes murega puntras, veelgi meelehärmi. Samuti on visa kaduma usk, et põletikukoldeid tuleb väga ägedalt kuivatada ja tohutu innuga puhastada. Liigne rapsimine rikub vaid naha tasakaalu ja võib akne kõrvale kasvatada ülitundliku naha probleemid. Mis siis aitaks? Rahu, ainult rahu! Kannatlik tegutsemine ja optimistlik hoiak ennekõike ja muidugi naha vajadusi arvestav igapäevahooldus. Kui mure on tõsine, tuleb kindlasti arsti juurde pöörduda! Akne on haigus nagu iga teinegi – niisama ootamisest see ei möödu, kuid ravi on efektiivne ja täiesti olemas.
Nahamured tekitavad stressi ja kerge on enda nahaga tülli pöörata. Miks ta nii käitub, samal ajal kui sõbral mingit muret ei ole? Tahaks küüntega kallale minna, aga stopp! Ainus, mis tõesti aitab, on naha loomulik talitlus kannatlikult taastada. Tihti sirutatakse käsi kangema ravimi järele, sest efekt ei saabu hetkega, kuid naha taastumine vajabki aega. Alati! Põletik taandub ruttu, kuid naha taastumine vajab minimaalselt 56 päeva, tavaliselt näed ravi tulemust alles 4 kuu möödudes. Samuti on suur viga kasutada tugevatoimelist lokaalset põletikuvastast ravimit suurel nahapinnal – nahk kuivab ja muutub edaspidistele ärritustele palju vastuvõtlikumaks.