Euroopa ravikindluskaart aitab vajaminevat arstiabi saada välisriigis

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Euroopa ravikindluskaart aitab vajaminevat arstiabi saada väljaspool Eestit.
Euroopa ravikindluskaart aitab vajaminevat arstiabi saada väljaspool Eestit. Foto: PEETER LANGOVITS/PM/EMF

Euroopas on liikumine reisijate jaoks tehtud võimalikult lihtsaks. Euroopa ravikindlustuskaart aitab saada vajaminevat arstiabi välismaal. 

Vajaminevaks arstiabiks loetakse teises liikmesriigis viibimise ajal ootamatult tekkinud terviserikke ravimist. See võib olla näiteks kõrge palavik, kõhuvalu, infarkt või õnnetuse tagajärjel tekkinud vigastus. Lisaks veel üksikud teenused ehk hapniku- ja dialüüsiravi ning keemiaravi.

Vajadus nende teenuste järele on inimesel teada juba enne teise liikmesriiki minemist, kuid ilma võimaluseta neid teenuseid kasutada ei saakski ta üldse reisida. Sellisel juhul tuleb enne teise riiki suundumist mõne sealse haiglaga kokku leppida, et seda teenust sobival ajal saada. Euroopa ravikindlustuskaarti aktsepteeritakse ainult riiklikku süsteemi kuuluvates raviasutustes – eraarsti juurde sellega minna ei saa.

Euroopa ravikindlustuskaardi ettenäitamisel osutatakse Eesti kindlustatutele Euroopa Liidus, Euroopa Majanduspiirkonnas ja Šveitsis vajaminevat arstiabi võrdsetel alustel nendes riikides elavate kindlustatud inimestega. Raviarst otsustab, kas tegu on vajamineva arstiabiga. Otsustamisel tugineb ta inimese tervislikule seisundile ning võtab arvesse ka seda, kui kaua inimene riigis viibib.

Jäta meelde!

  • Euroopa ravikindlustuskaarti on lihtne tellida interneti teel portaalist www.eesti.ee. Kaardi saab tellida oma kodusele aadressile.
  • Euroopa ravikindlustuskaarti ei tohi kasutada, kui ravikindlustus on lõppenud. Kui ravikindlustus ei kehti ja kaarti siiski kasutatakse, on haigekassal tulenevalt ravikindlustuse seadusest ja võlaõigusseadusest õigus nõuda patsiendilt tekitatud kahju hüvitamist.
  • Tulenevalt Euroopa Liidu seadusandlusest väljastab iga riik Euroopa ravikindlustuskaardi oma riigikeeles. Seega on info Eestis välja antavatel ravikindlustuskaartidel eesti keeles.
  • Euroopa ravikindlustuskaart kehtib vaid koos isikuttõendava pildiga dokumendiga.
  • Reisimisel on soovitatav teha ka reisikindlustus. 
  • Välisriigist helistades on haigekassa infonumber +372 669 6630. Lisainfot ravivõimaluste kohta ning taotlusvormid on leitavad haigekassa kodulehelt www.haigekassa.ee.
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles