Sakslanna Petra Breitenbruch kannatas vereringehäirete, südamekloppimise, oksendamise ja seletamatute paanikahoogude all. Kõik algas sellega, et ühel õhtul töölt koju tulles avastas naine, et tema nahk on pikitud punaste laikudega, mis meenutasid pisut nõgestõve, vahendab Saksa rahvuslik ringhääling Deutschlandfunk. Esialgu jäi sakslanna rahulikuks, kuid kui ta mõne aja möödudes märkas, et on näost lubivalge ja tema süda taob meeletu kiirusega, siis otsustas ta arsti juurde minna.
Esialgu püüdsid arstid Breitenbruchi veenda, et küllap tal on töö juures liiga palju stressi. Naisele endale tundus see diagnoos imelik, sest ta töötab küll igapäevaselt vaimse puuetega inimestega, kuid talle meeldib tema töö ja inimeste aitamine pakub talle suurt rõõmu.
Kui sümptomid ägenesid ja naine hakkas pidevalt oksendama, siis suunasid arstid ta psühhiaatrilisele ravile, kuhu Breitenbruch mõningaste kahtluste järel ka läks. Talle kirjutati välja psühhiaatrilisi ravimeid ja naine ka võttis neid, kuid tulemuseta – haigus süvenes veelgi. Arstid ei suutnud aga toimunut seletada ja olid endiselt veendunud, et naisel on mõni psühhiaatriline probleem.
Tõde selgus alles operatsioonil, mis oleks sakslannale peaaegu elu maksnud. Tema randmele tekkis eksostoos. See mügarik luuline moodustis tuli operatsiooni teel eemaldada. Pisut süüdlaslikult ütles Breitenbruch arstidele, et narkoosi tegemisel on ehk oluline teada, et ta kannatab ärevushäirete all. Arstid rahustasid teda ja ütlesid, et narkoosi all jääb ta nii kõvasti magama, et kaob ka igasugune ärevus.