Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto

6 teaduslikku nippi kõhurasva kaotamiseks, mis kindlasti töötavad

FOTO: www.pexels.com

Kui sul on vöökoha ümber palju ülearust rasva, kuigi oled muidu tervislike eluviisidega, peaksid rasvale rünnaku korraldama. Üle 102 cm, kui oled mees, või üle 88, kui naine.

See rasv, mis on naha all, pole tervise seisukohast nii suur probleem, kui sisemine, vistseriaalne rasv. Just kõhuõõnes peidus olev rasv põhjustab terviseprobleeme, seega peaksid sellest igal juhul lahti saama. Kuus teaduslikult põhjendatud strateegiat annab Authority Nutrition.

Kui oled mees ja su vööümbermõõt on üle 102 cm või naine ja see on üle 88 cm, peaksid ennast käsile võtma.

  1. Ära söö suhkrut ja magustatud jooke, suhkrul on ainevahetusele halb mõju. Kui sööd rafineeritud suhkruid, saab maks üledoosi ja peab need rasvaks muutma. Eriti palju trikitavad sind ära magusad joogid, sest vedelikku tarbides ei «loenda» aju neid nagu tahkeid kaloreid.
  2. Rohkem valku – see on hea pikaajaline strateegia kõhurasva vastu. Proteiin on üks olulisimaid makrotoitaineid, see mitte ei aita kaalu langetada vaid pärast ka langetatud kaalu hoida. Paljud uuringud näitavad, et efektiivseim on 25-30 protsenti kaloritest saada valkudest. Head isu mune, pähkleid, kala, köögivilja ning piimatooteid süües!
  3. Piira süsivesikuid. Süsivesikute vähendamine vähendab rasva väga edukalt. Uuringud näitavad, et kui neid vähendada, langeb ka söögiisu ja seega kaal. Samuti langeb siis vee osakaal kehas, mis annab  tulemuse kaalunumbrites juba mõne päevaga. Kui tahad kiiresti kaalu langetada, ära söö päevas üle 50 grammi süsivesikuid. Vöökohale mõjub see eriti hästi.
  4. Trenn ja harjutused mõjuvad kõhurasvadele tõhusalt. Neist pole kasu mitte ainult pikaks ja tervena veedetud eluks, vaid ka sentimeetrite kaotamisel. Ja siinjuures pole mõeldud lõputuid istessetõuse ja muid kõhulihaste harjutusi. Uuringu järgi ei kaotanud katsealused kuus nädala üksnes  kõhupiirkonna trenniga ei märkimisväärselt nahaalust ega sisemist kõhurasva. Selle jaoks aitab hoopis aeroobne treening nagu kõndimine, jooks, ujumine. Trenn vähendab ka põletikulisi protsesse, veresuhkrut ja muid ainevahetushädasid.
  5. Söö kiudaineterikast toitu. Kõik kiudained ei ole ühtviisi efektiivsed, parimad on need, mis seovad vett ja moodustavad tiheda geeli, mis püsib soolestikus. Nii tunned kauem täiskõhutunnet ja vähem isu. Kiudaineid leidub taimses toidus, köögiviljades, juur- ja puuviljades, samuti kaeras.
  6. Jälgi, mida sööd. Pane tähele, et mis asju ja mis kogustes tarbid. Et head ülevaadet saada, tasub aeg-ajalt tasub kaaluda toidukoguseid ja –aineid paaril päeval järjest. Kui tahad oma suurendada valgukoguseid 25-30 protsenti, nagu eelpool soovitatud, siis lihtsalt suurema valgusisaldusega toitude söömine ei pruugi toimida. Tuleb kaaluda, mõõta ja peenhäälestada.
Tagasi üles
Back