Gripp murrab jätkuvalt, enim on haigusest ohustatud eakad

Maiken Mägi
, vanemtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Gripp võib mitmeks päevaks või isegi nädalateks maha murda.
Gripp võib mitmeks päevaks või isegi nädalateks maha murda. Foto: Antonio Guillen Fernández / PantherMedia / Scanpix

Grippi haigestumine hakkab vaikselt vähenema, ent raske haigus on terve hooaja vältel siiski haiglasse viinud ligi tuhat ning intensiivravisse 70 inimest.

Ülemiste hingamisteede viirusnakkuste tõttu pöördus eelmisel nädalal arsti poole 5801 inimest, neist 43,1 protsenti olid lapsed. Sellele eelnenud nädalal pöördus arsti poole 5978 inimest, teatas terviseamet.

Grippi haigestumuse intensiivsust võib hinnata keskmiseks ja geograafilist levikut laialdaseks. Eesti keskmisest suurem oli viirusnakkustesse haigestumus Ida-Virumaal, Narvas, Läänemaal, Raplamaal, Tartumaal, Põlvamaal ja Viljandimaal. Haigestumise kasvu märgiti Narvas, Läänemaal, Lääne-Virumaal, Põlvamaal, Tartumaal ja Viljandimaal. Mujal püsis haigestumine stabiilsena või oli langustrendis.

Grippi haigestub jätkuvalt enim vanemaealisi. Laboratoorse kinnituse said 398 gripiviirust, neist 394 olid A- ja neli B-gripiviirust. Täpsemalt määratleti 11 A-gripiviirust, nendest kõik olid alatüüp A(H1N1)pdm2009 ehk maakeeli seagripp.

Gripiviirustest tingitud haigestumiste osakaal langes nädalaga 73,7 protsendilt 71,5 protsendile, selle arvelt suurenes haigestumine muudesse viirustesse. Neist levisid enim RS-viirused, mille osakaal tõusis 17,1 protsendini. Terviseameti hinnangul on haigestumine stabiliseerumisfaasis.

Tervise ja heaolu infosüsteemide keskuse andmetel on hooaja algusest gripi tõttu haiglasse sattunud 963 inimest, 57,2 protsenti neist on olnud lapsed ja noorukid vanuses kuni 19 eluaastat, 15,6 protsenti tööealised ja 25,7 protsenti vanemaealised patsiendid.

Alates jaanuarist on kümne haigla andmeil vajanud gripi tõttu intensiivravi 70 inimest vanuses 3-95 eluaastat. Kahe inimese kohta puudusid andmed kaasuvate haiguste kohta, ülejäänud kuulusid riskirühmadesse. Põhiliseks riskifaktoriks on südameveresoonkonna haigused (34 inimesel), järgnesid diabeet (14), onkoloogilised probleemid (10) ja krooniline obstruktiivne kopsuhaigus. Keskmine intensiivravi kestus oli 9,3 päeva.

Euroopa gripiseirevõrgustiku andmetel loetakse haigestumust intensiivseks Prantsusmaal, Ungaris, Luksemburgis, Rumeenias, Maltal ja Saksamaal. Madal on haigestumus Bulgaarias, Islandil, Iirimaal, Inglismaal ja Portugalis. Ülejäänud riigid hindavad haigestumuse intensiivsust keskmiseks.

Loe veel: 

Tagasi üles