Toitumisnõustaja: kiirdieediga kaotatud kilod tulevad varem või hiljem tagasi

Ainult köögiviljadel põhinev dieet pole jätkusuutlik.

FOTO: Shutterstock

Kapsasupidieet, keefiridieet, mahladieet – kaalulangetamise maailm on lai. Kel vähegi soovi ja pealehakkamist, saab katsetada endale huvipakkuva dieediga. Paraku nõuavad need üldiselt lühiajalist pingutust ega saagi eeldada, et hakkaksime tulevikus iga päev sööma rohkesti suppi või jooma mahla. 

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Väga madala kaloraažiga kiirdieedil kaotatud kilod tulevad tagasi varem või hiljem. Seega on nende jätkusuutlikus madal, need kurnavad ainevahetust ja tekitavad pettumust, mis suurendab ka «lohutustoitude» tarbimist. Samas aeglustavad need ainevahetust. Pikemad dieedid võivad viia ka lihaskahjustuseni ja seeläbi kehakoostise muutumiseni. Mida suuremaks muutub keharasva osakaal ja väiksemaks lihaste oma, seda kergemini kaalu ka juurde tuleb.

Lihtsam on mõelda elustiilile (piisav uni, liikumine, vähene stress) ja jälgida iga päev toidu kvaliteeti. Kõhu võiks süüa täis köögiviljadest, maiustada marjadega ning loobuda magusast, rasvasest, liigselt töödeldud toidust, samuti karastusjookidest ja alkoholist. Kindlasti tuleb üle vaadata oma toiduportsjonite suurused. Abi saab toitumisnõustajatelt, kes analüüsivad nii toitumist kui ka elustiili.

Populaarne

Tagasi üles