Trenni positiivne mõju algab juba esimestest minutitest – Taiwanis korraldatud uuringust on selgunud, et 15 minutit trenni iga päev pikendab eluiga kuni kolme aasta võrra. Kui 15 minutit trenni päevas on kujunenud harjumuseks, võib seada eesmärgiks teha iga päev 30 minutit trenni. Oluline on pakkuda kehale mitmekülgseid ülesandeid ning treenida raskustega ja teha vastupidavustrenni, nagu rattasõit, ujumine, kiirkõnd või sörkjooks.
Toitumisel tasub silmas pidada seda, et vanuse kasvades vajab organism lihasmassi säilitamiseks piisavas koguses valku, nagu kaunviljad, pähklid, soja ja kala. Aeglustunud seedimise toetamiseks võiks süüa iga päev kiudaineid sisaldavaid täisteravilju ja piisavas koguses puu- ja juurvilju, milles leiduvad antioksüdandid aitavad kehal vabaneda mürkainetest ja vabadest radikaalidest, mis võivad põhjustada vähki.
Lisaks trennile saab aktiivsust suurendada igapäevaste toimingute kõrvalt. Näiteks võiks võimalusel käia jala, minna trepist ja pere ja sõpradega võib ilusa ilma korral ühistegevused liigutada siseruumidest loodusesse. Tubaste tegevuste puhul on oluline jälgida, et inimene ei püsiks samas asendis kauem kui 30 minutit.
Kuna vanadusega kaasneb sageli vähenenud sotsiaalne aktiivsus ja üksildus, millel on tõsine negatiivne mõju vaimsele tervisele, võiks kaaluda rühmatrenne. Spordiklubides on lai valik erineva raskusastmega rühmatrenne, kus käib igas vanuses spordihuvilisi. Eriti positiivne mõju on näiteks tantsutrennidel, milles on kombineeritud suhtlus, füüsiline pingutus, koordinatsioon ja rütmitaju.