Kaalukaotus sõltub treeningutele pühendatud ajast ja dieedi järgimisest. Tulemuste nägemiseks tuleks 4–5 päeval trenni teha. Alustada tuleks aeglaselt (2–3 päeva nädalas) ja liikuda viie päeva suunas. Trenn peaks sisaldama kardio- ja jõutreeningut, keretrenni ja venitamist.
Jõutreening suurendab lihasmassi, kiirendab ainevahetust ja võimaldab kiiremini kaloreid põletada isegi väljaspool trenni. Kardiotreening aitab põletada kaloreid, tõsta tuju ja vähendada stressi.
Üldiselt võiks proovida teha:
- 30 minutit mõõduka intensiivsusega kardiotreeningut viis päeva nädalas (150 minutit nädalas);
- 25 minutit aktiivset aeroobset treeningut vähemalt kolm päeva nädalas (75 minutit).
Kaalu kaotamiseks pane plaani kaks mõõduka aktiivsusega ja kaks intensiivse nõudliku aeroobse treeningu või HIIT-treeningu päeva.
Proovi 2–3 päeva nädalas jõutreeningut teha, sh kogu keha treeninguid, mis keskenduvad liitharjutustele – harjutustele, mis treenivad mitut lihast korraga. Treeningutest maksimumi võtmiseks varieeri treeningute intensiivsust. Tegele nii HIIT-harjutuste kui ka mõõduka intensiivsusega harjutustega. Tee erinevaid kardiotreeninguid, nagu jooksmine, rattasõit ja ujumine.
Kaloripõletamise suurendamiseks tee raskusi tõstes ringtreeningut. Ringtreeningu käigus tehakse puhkamata iga harjutuse järel järgmist harjutust. Seeria lõppedes puhatakse tavaliselt 30–60 minutit ning korratakse ringi kaks-kolm korda. Ära unusta iga nädal vähemalt kaks päeva puhata.
Kui sageli tuleks lihaste suurendamiseks trenni teha?
Lihasmassi kasvatamisel on võti kardio- ja jõutreeningu vahel tasakaalu leidmine. Üle pingutades võib hoopis lihast kaotada. Teisalt, kui ei pinguta ja ei suurenda intensiivsust, on lihaste kasv minimaalne.