Lapsevanemate hinnangul toetab lapse kehalist aktiivsust lisaks mängulisele tegevusele ka positiivne võistluslikkus, mis pakub avastamisrõõmu ja kaasab sõpru.
Lapsevanemate hinnangul avaldab lapse liikumisaktiivsus kõige suuremat mõju lapse tervisele, tugevdades tema võimet haigustega võidelda ja vähendades vaimset stressi. Samuti leiti, et kehaliselt aktiivne laps oskab oma emotsioonidega paremini toime tulla. «Laps võistleb iseenda ja teistega ning tema käitumine situatsioonides, kus ta kas võidab või kaotab, aitab tal õppida teistega arvestama või väärikalt lüüa saama. Kaotades õpib laps empaatiat teiste kaotajate suhtes ja seda, kuidas tulla toime tagasilöökide ja pettumusega,» rääkis Vainola, lisades, et lapsevanemad tajusid positiivselt ka lapse suhtlemisoskuste arenemist, mis oli seotud treeningutel ja üritustel tekkivate sõpradega.
Veel toetab aktiivne eluviis lapsevanemate hinnangul eduelamuse kogemist, mitmekülgset arengut ja elukestva liikumisharjumuse tekkimist.
Kõige suuremaks takistuseks pidasid lapsevanemad piiranguid ja reegleid, mis pärsivad lapse liikumisvabadust. Peamiste keelavate sõnumitena nimetati lauseid «Ära jookse!», «Ära roni!» ja «Ei tohi joosta!». Neid öeldes tajusid vanemad ka ise, kui suure osa päevas kuuleb laps keelamist.
Liikumisaktiivsust pärsib vanemate sõnul veel vastumeelsus kõndimise suhtes, kuna see ei ole lõbus ega pane proovile; negatiivne võistlusmoment; ebameeldivad kogemused, mis saadud näiteks vale juhendamise tagajärjel; tajutud ebapädevus ja surve end teistega võrrelda. Samuti avaldavad ebasoodsat toimet valu kogemine ja vigastused, väsimus ja ülekoormus. Need mõjutavad lapse tuju, aktiivsust, meeleolu ja motivatsiooni midagi teha.
Magistritööd «Lapsevanemate tajutud eelkooliealise lapse kehalise aktiivsuse toetamist mõjutavad tegurid: Kvalitatiivne analüüs» juhendas Tartu Ülikooli sporditeaduste ja füsioteraapia instituudi spordipsühholoogia lektor Aave Hannus.