Päevatoimetaja:
Marilin Vikat

Eva Ottas: selle nipiga treenid 30 protsenti kauem

Copy
Eva Ottas.
Eva Ottas. Foto: MyFitness

MyFitnessi spordiklubide treeningkavasid koostav Eva Ottas ütleb, et regulaarne treening on oluline tugeva tervise ja hea enesetunde jaoks ning paljudele on just rühmatreeningute formaat abiks, et trenniskäimine esimese tuhina järel ei katkeks.

«Uuringute järgi treenivad just rühmatreeningutes osalejad 30 protsenti kauem ehk sel viisil inimesed oma treeninguid kohe katki ei jäta,» selgitab MyFitnessi treeningute juht Ottas. «Ka ühekordselt räägib rühmatreeningute kasuks eelkõige motivatsioon, sest keset treeningut väga ära kõndida ei taha, pingutad ju ikka lõpuni. Üksi treenides on vahel tunne, et ah olen juba piisavalt teinud,» räägib Ottas.

Rühmatreening sobib tema hinnangul kindlasti neile, kes iseseisvalt jõusaalis treenida ei soovi. «Vahel on pärast pikka tööpäeva täitsa mõnus, kui ei pea mööda jõusaali ringi käima ja mõtlema, et mida nüüd,» ütleb Ottas ja lisab, et rühmatreeningus on selle jaoks treener, kes ütleb, mida ja kuidas teha ning viilida väga ei saa. «Puhata muidugi ikka saab, kui on vaja, aga keegi ikka utsitab ja innustab,» ütleb ta ja märgib, et lisaks on grupiga treenida lõbus ja väga paljud on leidnud endale just trennisaalist ka uusi häid sõpru.

MyFitnessi treeningute juhi sõnul sobivad rühmatreeningud küll igale tasemele ja vanusele – ning kindlasti sama hästi naistele kui meestele –, kuna spordiklubide treeningplaanis on nii suur valik treeninguid ja selle koostamisel arvestatakse just seda, et kõik võiksid sealt endale midagi leida.

«Eriti praegusel ajal on oluline meeles pidada, et trenn on tervis ja regulaarne liikumine tugevdab immuunsust, hoiab vaimu erksana ja meele rõõmsana,» kinnitab Ottas. Ta ütleb, et trenn tuleks valida eesmärgi järgi – kas on soov teha liikuvat ehk kardiotreeningut, lihastöötrenni või rahulikku keha ja meele treeningut.

«Väga tähtis – trenn peab meeldima. Stiile, tasemeid ja ka treenereid on hästi palju ja kindlasti on trenn ja treener, kes just sind kõnetab ja motiveerib,» ütleb Ottas ja toob näite, et kui tantsida ei meeldi, siis ei pea ju sellist treeningut valima. «Leia endale sobivam,» õpetab ta. Kõige raskem on teha esimene samm – minna metsarajale või spordiklubisse kohale. Sealt edasi läheb juba lihtsamaks ning trenniharjumus tekib kõigest mõne nädalaga, soovitab ta.

Tagasi üles