Tallinnas avatakse kaks vaktsineerimiskeskust

Koroonavaktsiin. FOTO: IAN LANGSDON/EPA

Sel nädalavahetusel avatakse 65+ vanuses tallinlaste vaktsineerimiseks vaktsineerimiskeskustena Sõle Spordikeskus ja Tondiraba Jäähall. Vaktsineerimisele saab registreeruda digiregistratuuris alates 31. märtsist ja telefoni teel alates 1. aprillist.

Linnapea Mihhail Kõlvarti sõnul tagab linn vaktsineerimiskeskustes vajalikud tugiteenused ja katab sellega seonduvad kulutused. «Nii loome vaktsineerimisele registreerimiseks kõnekeskuse, pakume vaktsineerimist läbi viivatele tervishoiuteenuse osutajatele linna pinda, sisseseadet ja arvutivõrku,» ütles Kõlvart. 

Ta lisas, et vaktsineerimiskeskuste juures tagab turvalisuse mupo ning lisaks osalevad linnasüsteemi töötajad vaktsineerimiskeskustes tugipersonalina. «Ühtlasi tihendame riigipühal ja nädalavahetusel vaktsineerimiskeskuste juurde viivate bussiliinide graafikuid ja sõitjaid teenindavad liigendbussid, et inimesed jõuaksid mugavalt ja turvaliselt kohale,» rääkis Kõlvart.

«Tervishoiuteenuse osutajatel on väga suur koormus, kelle vastutusel on just vaktsineerimise meditsiiniline pool. Eeloleval nädalavahetusel avame kaks vaktsineerimiskeskust, kuid vaktsiinitarnete suurenemisel ning haiglate ja kliinikute valmidusel oleme suutelised abi pakkuma kuni kuue vaktsineerimiskeskuse rajamisel Tallinnas,» selgitas Kõlvart, lisades, et eesmärk on see, et tallinlaste jaoks mõeldud vaktsiinidoosid jõuaksid võimalikult kiiresti inimesteni. «Eesmärk on ikka see, et saaksime kõik suve nautida juba ilma suuremate piiranguteta.»

Sõle Spordikeskuses vaktsineerib inimesi Confido Meditsiinikeskus reedel, laupäeval ja pühapäeval kell 10-19. Vaktsineerimisvõimalus on kokku 3900 inimesel.

Tondiraba Jäähallis on vaktsineerimas Medicum laupäeval ja pühapäeval kell 9-18, vaktsineerima oodatakse 3200 inimest. Mõlemale kliinikule on haigekassa vaktsineerimiseks eraldanud Astra Zeneca vaktsiini.

Confido Meditsiinikeskuse juht Kadi Lambot nentis, et pühade ajal leiavad kõik soovijad kindlasti endale sobiva aja vaktsineerima tulekuks. «Sõle Spordikeskuses alustame vaktsineerimist juba suurel reedel ja jätkame kogu nädalavahetuse. Vanemaid inimesi saavad vabadel päevadel ka lähedased vaktsineerimiskeskustesse tuua ja juba eelnevalt aidata neid aegade broneerimisel. Meditsiinitöötajatena oleme koondanud kõik oma jõud, et kaasa aidata normaalse elurütmi taastamisele,» ütles Lambot.

Info vaktsineerimiseks

Digiregistratuuris saab Sõle Spordihalli reedeks, laupäevaks või pühapäevaks ja Tondiraba Jäähalli laupäevaks või pühapäevaks aega broneerida alates kolmapäevast, 31. märtsist. Neljapäeval, 1. aprilli hommikul kella 8.00-st saab mõlemasse keskusesse aega broneerida ka telefoni teel (eesti keeles numbril 6007775 ja vene keeles 6007774).

Sõle spordikeskus asub aadressil Sõle 40a, mille juures peatuvad bussiliinid 33 (Männiku-Maleva), 40 (Viru keskus-Randla), 66 (Priisle-Randla) ja 72 (Keskuse-Kopli). Tondiraba jäähall asub aadressil Varraku 14. Tondiraba Jäähalli kõrval asub Virbi peatus, kus peatuvad bussid 19, 44, 51 ja 65.

Vaktsineerima saab tulla ainult eelneva registreerimise alusel ning kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument. Vaktsineerimisega seotud üldistele küsimustele leiab vastuseid lehelt kriis.ee.

Tagasi üles
Back