Toiduga saadakse B6-vitamiini peamiselt maksast, kalast, munakollasest, sea- ja linnulihast, pähklitest, leivast, avokaadost, spinatist, pärmist ja kaunviljadest.
B6-vitamiini puudusest annavad märku väsimus, depressioon, veresuhkru taseme langus, kestvama nappuse korral võivad tekkide käe- ja jalakrambid, nahakahjustused, näiteks lõhed suunurkades, kahjustused silmade ümber ning aneemia.
Teada-tuntud foolhape aitab koos B12-vitamiiniga tagada normaalse vereloome ja ennetada aneemiat. Eriti tähtis on foolhapet tarvitada raseduse ajal, sest selle vaegus võib põhjustada raseduse katkemist, enneaegset sünnitust, rasedustoksikoosi, verejookse ning aneemiat nii emal kui ka lapsel. Foolhappe puudus raseduse esimese 12 nädala jooksul võib kaasa tuua lootel selgroolõhe tekke, suulae kujunemise häireid ja muid arengudefekte. Lapse aeglane areng ja hilisem aeglane õppimisvõime võivad samuti saada alguse foolhappevaegusest ema raseduse ajal.
Foolhapet saadakse põhiliselt taimsest toidust, vähe loomsest, samuti toodab seda seedekulgla mikrofloora. Foolhapet sisaldavad maks, neerud, pärm, spinat, till, oad, läätsed, avokaado, must sõstar, tsitruselised ja spargel.
Foolhappe puudusest annavad märku ärrituvus, kõhulahtisus, mälu nõrgenemine, lõhenenud suunurgad ning aneemia.
B12-vitamiin ehk kobalmiin
Vajalik normaalseks vereloomeks ja punaliblede arenguks. Vitamiin osaleb valkude sünteesis, aminohapete, süsivesikute ja rasvade ainevahetuses.
B12-vitamiini head allikad on loomse päritoluga toidud, muna- ja piimatooted, vähemal määral rikastatud teraviljatooted. Mingil määral toodab seda vitamiini organism ise, kuid selle imendumine on väga vaevaline.
B12-vitamiini puudusele viitavad kahvatus või kahvatukollakas jume, isutus, kõhulahtisus, vaarikapunane ja valulik keel, väsimus, jõuetus, õhupuuduse tunne, koormustaluvuse vähenemine.