E, 6.02.2023

Laste tervislike toitumisharjumuste kujundamiseks läheb 1,65 miljonit

BNS
Laste tervislike toitumisharjumuste kujundamiseks läheb 1,65 miljonit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Tervislik toitumine tagab parema vaimse tervise.
Tervislik toitumine tagab parema vaimse tervise. Foto: Shutterstock

Valitsus kinnitas neljapäeval riigieelarve, millega suunatakse 1,65 miljonit eurot koolilaste tervislike toitumisharjumuste kujundamiseks.

Tuleva aasta riigieelarvega suurendatakse ka toiduohutuse valdkonna rahastust. «Eestis müüdav toit peab olema tarbijale ohutu. Seetõttu tehakse 200 000 euro eest enam toidukvaliteedi ja -ohutuse seireid,» ütles maaeluminister Urmas Kruuse ministeeriumi pressiesindaja teatel.

Et edendada eksporti ja luua ettevõtetele paremaid võimalusi osaleda välismessidel, makstakse järgmisel aastal turuarendustoetusi kokku 400 000 euro ulatuses. Lisaks suureneb 800 000 euro võrra tõuaretustoetusteks makstav summa – kokku makstakse järgmisel aastal tõuaretustoetusi enam kui 4,5 miljonit eurot.

Maaeluministri sõnul on toiduohutuse tagamisse, ettevõtete ekspordivõimekusse ja keskkonnahoidu panustamiseks ning kliimamuutustega kohanemiseks vaja teaduspõhist poliitikakujundamist. «2022. aastal suunatakse riigieelarvest valdkondliku teadus- ja arendustegevuse ning innovatsiooni edendamiseks üle 1,3 miljoni euro,» sõnas minister.

Lisaks arutatakse valitsuskabinetis võimalust maksta kriisitoetust riigieelarve reservi vahenditest.

Kokku toetatakse põllumajandus-, toiduaine- ja kalandussektorit ning maaelu järgmisel aastal ligikaudu 380 miljoni euroga. Kasvab ka põllumajandustootjatele makstav otsetoetuste maht, milleks on tuleval aastal kokku enam kui 190 miljonit eurot.

Märksõnad
Tagasi üles