Uuringute hinnangul mõjutavad vaimse tervise sümptomid enim 20-35 protsenti eliitsportlasi, rõhutades vaimse tervise heaolu olulisust selle populatsiooni jaoks. Sportlased seisavad silmitsi erinevate stressoritega, sealhulgas isiklike probleemide ja treeneriga seonduvad probleemid, logistilised ja keskkonnamõjud ning kultuurilised ja meeskondlikud tegurid.
Psühhedeelikumidel võib olla potentsiaal aidata hallata vaimse tervise häireid, milles sportlased on eriti haavatavad. Sportlastel võib esineda depressiooni, ärevust ja söömishäireid, mida võimendavad nende erialaga kaasnevad pinged. Esialgsed aruanded viitavad sellele, et psilotsübiin võib aidata ravida söömishäireid, nagu näiteks anoreksia. Lisaks tehakse uuringuid DMT kasutamise kohta ravimaks omandatud ajukahjustusi.
Enamik ajukahjustusi paraneb mõne nädala jooksul, kuid osa inimestest kogeb peale seda pikenenud ja keerukat taastumist, millega kaasneb sageli meeleolu langus ja muud vaimse tervise halvenemise sümptomid. Tulevikus, kaasates raviperioodi psühhedeelikume, pakub see võimalusi tulevasteks uuringuteks.
Lisaks konkreetsetele häiretele on psühhedeelikumidel võime parandada enesevaatlust, kognitiivseid saavutusi ning püsivaid muutusi meie tajudes ja uskumustes. Need omadused võiksid aidata sportlastel orienteeruda oma karjääriga seotud tohututes survetes ja eksistentsiaalsetes küsimustes, parandades lõppkokkuvõttes nende vaimset heaolu ja üldist sooritust.