Päevatoimetaja:
Marilin Vikat

Hilised õhtusöögid võivad kahjustada tervist. Loe, kuidas

Copy
Pilt on illustreeriv.
Pilt on illustreeriv. Foto: Shutterstock

​Hilised ja rasked õhtusöögid ei mõjuta mitte ainult kehakaalu, vaid võivad tõsiselt halvendada ka tervisenäitajaid, selgub ajakirjas Nutrition & Diabetes avaldatud uuringust. 

Hispaania Universitat Oberta de Catalunya ja Columbia ülikooli teadlased leidsid, et rohkem kui 45 protsenti päevasest kaloraažist pärast kella 17 tarbimine võib oluliselt tõsta veresuhkru taset – seda sõltumata kehakaalust.

Krooniliselt kõrgenenud veresuhkru tase suurendab riski haigestuda II tüübi diabeeti, südame-veresoonkonnahaigustesse ning soodustab kroonilisi põletikke, mis kahjustavad südant ja ainevahetust. Uuringu juht dr Diana Díaz Rizzolo rõhutab, et veresuhkru kõikumist mõjutab tugevalt toitumise ajastus, vahendab Medical Daily

Uuringus osalesid ülekaalulised või diabeedieelset seisundit omavad 50–70-aastased inimesed, kes sõid samu toite samas kaloraažis, kuid erinevatel kellaaegadel. Selgus, et hilised sööjad, kes tarbisid suurema osa kaloritest õhtul, omasid kehvemat glükoositaluvust ning sõid sagedamini süsivesikuterikkaid ja rasvaseid toite.

Dr Díaz Rizzolo selgitab, et keha glükoositaluvus langeb õhtul, kuna insuliini tootmine ja rakkude tundlikkus hormooni suhtes vähenevad ööpäevarütmi mõjul. Seetõttu tuleks peamised kalorid tarbida hommiku- ja lõunasöögi ajal.

Tagasi üles