Saada vihje

MITi teadlased meisterdasid valmis tõhusama ravi kui Ozempic – hiired on juba saledad

MIT-i teadlased on välja töötanud uue ravimite kohaletoimetamise süsteemi, mis tekitas  hiirtel püsiva kaalulanguse ja stabiilse veresuhkru taseme. See tehnoloogia võib muuta kaalulangetuse ravi tõhusamaks ja taskukohasemaks.
MIT-i teadlased on välja töötanud uue ravimite kohaletoimetamise süsteemi, mis tekitas hiirtel püsiva kaalulanguse ja stabiilse veresuhkru taseme. See tehnoloogia võib muuta kaalulangetuse ravi tõhusamaks ja taskukohasemaks. Foto: Scitechdaily.com

Vanasõna ütleb: «Kus viga näed laita, seal tule ja aita.» MITi teadlased on teinud just seda – ainult et nad õpetasid keha ise end ravima. Uus lahendus lubab kestvamat toimet väiksema doosiga. Tervise uus tulevik võib tulla hoopis seestpoolt: odavad peptiidravimid muudetakse püsivateks, sidudes need inimese immuunsüsteemi.

Massachusettsi tehnoloogiainstituudi (MIT) teadlased on välja töötanud uudse ravimi kohaletoimetamise meetodi, mis võimaldab kehal endal liita GLP-1 retseptori agonistid – diabeeti ja kehakaalu langust toetavad peptiidipõhised ravimid – immuunsüsteemi antikehadega. Meetod, mille nimi on «in vivo antibody painting», võimaldas hiiremudelites saavutada ühtaegu püsiva veresuhkrutaseme kontrolli ja kaalulanguse vaid veerandiga tavapärasest GLP-1 doosist.

Peptiidiravimid on tuntud oma efektiivsuse poolest, kuid neil on üks suur puudus – organismi ensüümid lagundavad neid kiiresti, mistõttu on nende toimeaeg lühike. Üheks seni kasutatud lahenduseks on olnud GLP-1 ühendamine inimese enda immunoglobuliin G (IgG) antikehadega laboris.

Kommentaarid
Tagasi üles