Siin tasub aga meeles pidada, et ükskõik kui hea on tool, siis keha ikka väsib. «Parim asend istumiseks on alati järgmine asend,» viitas füsioterapeut mõõdukale nihelemisele.
Uut tooli soetades peab arvestama, et mõneminutiline prooviistumine ei anna täit ülevaadet. Seega võiks võimalusel eelistada reguleerimisvõimalusi näilisele mugavusele. Palju abi võib olla ka sellest, kui on võimalik konkreetset tooli tööl juba proovida (laenata näiteks puhkusele läinud kolleegi oma) ning otsustada selle pinnalt.
Lisaks ergonoomilistele toolidele võiks tervisest hoolivas kontoris olla ka istumispall. «Palli võiks iga tunni pärast kolleegile edasi anda. See on piisav aeg, et pakkuda kehale vajalikku vaheldust. Lisaks saab palliga teha ka võimlemisharjutusi,» sõnas Lust-Mardna.
Tervise hoidmine on tööandja huvides
Kuigi töötaja ei saa omale ergonoomilist kontoritooli nõuda, võiks selle pakkumine olla iga tööandja huvides. See mõjutab töötaja efektiivsust, sest ebamugavustunde hajutamise asemel saab keskenduda ülesannete täitmisele. Samuti sõltub sellest tervis, mis pikemas perspektiivis mõjutab omakorda võetud haiguspäevade arvu.
Kontoriergonoomika osas Eesti ettevõtteid nõustava Lust-Mardna sõnul muutuvad tööandjad selles vallas aina tähelepanelikumaks. «Tuntakse huvi töötajate enesetunde vastu ning uusi vahendeid valides lubatakse sõna sekka öelda. Õnnelikud ja terved töötajad on omakorda produktiivsemad ja tulevad ärile kasuks,» kinnitas ta.