Kui tänapäeval räägitakse palju investeerimisest väärtpaberitesse, siis vähem on juttu investeerimisest tervisesse. Mõlemal juhul võtavad tulemused aega – seetõttu mida varem alustada, seda varem saab ka töövilju nautida.
Regulaarne jõutreening ehk raskuste tõstmine säilitab või lausa kasvatab lihasjõudu ja funktsionaalset võimekust, suurendades sellega elukvaliteeti. Jõutreeninguga intensiivistub ainevahetus, suurenevad lihasmass, lihasjõud ja päevane energiakulutus ning võib väheneda vanusega akumuleerunud rasva kogus. Lihasjõu rakendamine igapäevases liikumises ja treeningul aitab pidurdada luutiheduse vähenemist ja lihasnõrkuse süvenemist, samuti ennetada pöördumatuid liigesekahjustusi.
Mida vähem lihasmassi, seda rohkem keharasva
Lihasmassi kadumisega väheneb keha energiatarbimine puhkeolekus. Kui kümme kilo lihaseid kaob, siis väheneb teadlaste sõnul ka päevane energiakulu 100 kilokalorit. Nii palju energiat on ühes banaanis, peotäies kartulikrõpsudes, cappuccinso või kahes Teekonna kommis. Päeva lõikes on tegemist väikese energiakogusega, aga suures pildis on iga 100 kilokalorit oluline: kui keha ei suuda iga päev kuu aja jooksul 100 kcal ehk kokku 3000 kcal ära kulutada, tähendab see umbes poolt kilo liigset keharasva kätel, kõhul, puusadel. Aastas teeb see aga ligi kuus kilo üleliigset keharasva. Lihasmassi kadumisel ja üleliigse keharasva kuhjumisel on teaduspõhine seos – seda on uuritud tuhandetel inimestel. Kirjeldus langeb kokku paljude väitega, et alates 30-eluaastast tarbivad nad sama palju energiat kui varem, aga kaal on hakanud suurenema, kuigi toitumine sarnaneb varasemaga.
Jõutreening ehk raskuste tõstmine on kasulik kõigile