Stressis keha on pinges keha, kuid õnneks saab jäikust leevendada lihtsate venitusharjutustega.
Lihtsate venitustega stressist vabaks
Kõige rohkem jäävad vaimse ülepinge korral kangeks kaela- ja õlalihased, kirjutab hälsa.se. Kui lihaspinget pikema aja jooksul ei leevendata, võib tekkida krooniline lihaste lühenemine.
Iga venitusharjutuse puhul on oluline õige kehaasend, mida tuleks hoida nii kaua kui võimalik. Venitus ei tohi haiget teha, hingamine peaks olema rahulik ning iga järgmise korraga võiks proovida venitust suurendada. Igat harjutust võiks hoida vähemalt 30 sekundit.
Kaelalihased
Istu toolil sirgelt ning hoia mõlemad jalad põrandal. Selg peaks olema sirge. Kalluta pead esmalt ühele, siis teisele küljele, veidi võib ka käega aidata ja pead õla poole tõmmata. Pilk peaks olema suunatud pigem lae poole üles, kindlasti mitte põrandale. Vajadusel toeta vaba käega tooli käetoele.
Ülaselg
Istu taaskord toolil, jalad kindlalt maas ning tõmba lõug vastu rinda. Siruta käed ettepoole ja pane sõrmseongusse. Proovi venitada abaluud teineteisest eemale ning hoia venitust mõnda aega, vajadusel võid veidi liigutada, suurendamaks venitust ühel ja teisel pool ülaselga.
Rind
Toeta küünarnuki sisekülg uksepiidale või vastu seina nii, et õlg ja küünarnukk on ühel kõrgusel. Hoides kätt seinal, astu veidi ettepoole nii, et tunned rinnalihases venitust. Liigutades kätt kõrgemale või madalamale, venitad erinevaid rinnalihaseid.
Külg
Võta ühe käega teise käe randmest kinni ning tõmba käsi sirgelt üle pea. Kalluta end küljele ning suurenda venitust väljasirutatud käe randmest tõmmates sedasi, et tunned keha külgmistes lihastes venitust. Korda sama teise küljega. Võid keha veidi ette- või tahapoole kallutada, et muuta venituse kohta.
Alaselg
Heida selili ning tõmba jalad keha lähedale. Hoia kätega ümber põlvede ning lase selg vabaks. Hoia asendit seni, kuni tunned, et alaselg vajub põranda poole ega ole enam pinges.