L, 9.12.2023

Terviserajad kutsuvad värskesse õhku sportima

Heilika Leinus
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Terviseradade kuu sai avapaugu 1. veebruaril Pirita terviserajal.
Terviseradade kuu sai avapaugu 1. veebruaril Pirita terviserajal. Foto: Eesti Olümpiakomitee

Veebruaris toimub terviseradade kuu «Vabariigi terviseks!», mille käigus kutsutakse kõiki terviseradadele liikuma.

Eestis on üle saja kodulähedase terviseraja, kus ei ole liikmemaksu ega hapnikupuudust ning mis ootavad liikumishuvilisi kogu aeg, teatas SA Eesti Terviserajad.

Eesti Olümpiakomitee presidendi Urmas Sõõrumaa arvates on terviseradade kuu suurepärane soojendus järgmisel aastal toimuvaks Eesti Vabariigi sajandaks sünnipäevaks. «Siis kutsume kõiki kinkima kodumaa sünnipäeva-aastal juba sada päeva liikumist. Liikudes oleme tervemad ja õnnelikumad ning elame kauem. Mis võiks olla veel parem kingitus iseendale ja Eestile,» lausus Sõõrumaa.

Sihtasutuse Eesti Terviserajad juhi Alo Lõokese sõnul on terviseradade kuu eesmärk kutsuda inimesi loodusesse värske õhu kätte liikuma sõltumata vanusest, liikumisviisist ja tempost. «Oma tervise ja hea enesetunde jaoks saab iga inimene ise väga palju ära teha. Selleks sobivadki kodulähedased terviserajad ideaalselt. Vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril kutsume aga kõiki koos terviseradadele liikuma, et teha ühiselt maakerale mitu ringi peale,» ütles Lõoke.

Kultuuriminister Indrek Saare sõnul on liikumisharrastajate hulk suur, kuid põhjamaade tasemini jõudmiseks peame veel pingutama. «Eestis on üle saja omanäolise ja hoolega arendatud terviseraja. Need kõik aitavad saavutada eesmärki, et üha rohkem eestimaalasi liiguks ja elaks tervislikumalt. Eesti Vabariigi sajandal juubeliaastal vabastatakse kultuuriministeeriumi ettepanekul tööandjad erisoodustusmaksust, mis tehakse töötajate sportimiskulutustele kuni saja euro ulatuses igas kvartalis. See on kauaoodatud märgiline areng,» lisas Saar.

Eesti terviseradadel saab suusatada, joosta, käia, rattaga sõita ja jõutreeningut teha, mõnedes kohtades ka diskgolfi mängida või uisutada. Terviseradade kasutamine on tasuta ning ka aega pole vaja broneerida – tuleb lihtsalt kohale tulla. Liikuda saab vastavalt soovile üksi, sõprade, pereliikmete või isegi viisaka koeraga.

Terviseradade kuu vältel kingivad paljud treenerid ja sportlased tervislikuma vabariigi nimel kõigile huvilistele treeningu oma lemmikrajal. Teiste seas on huvilistele lubanud tasuta treeningu Tõnu ja Toomas Tõniste, Jaan Kirsipuu, Sandra Raju, Rene Meimer, Taivo Kitsing, Tanel Ader, Kristiina Stõkova ja paljud teised. Info treeningute toimumise aja ja koha kohta leiab jooksvalt Terviseradade kodulehel ja Facebookis.

24. veebruaril toimuvale ühisele sportimisele saavad soovijad end kirja panna sihtasutuse Eesti Terviserajad kodulehel ja väljakutsega saab liituda ka Endomondos. Liikumiskilomeetrite arvestus toimub reaalajas internetis. 

Terviseradade kuu «Vabariigi terviseks!» toimub sihtasutuse Eesti Terviserajad, Eesti Olümpiakomitee ja ühenduse Sport Kõigile koostöös.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles