Neljast punktist koosnev toitumisplaan, mis aitab loobuda dieeditamisest

Selliseid toite võiks süüa iga päev.

FOTO: Z Jan/PantherMedia/Scanpix

Jätkusuutliku toitumiskava jälgimine ei peaks nõudma eraldi pingutust, vaid koosnema üldistest tõekspidamistest toidu kohta. 

Raske on leida toitumiskava, mis annaks piisavalt energiat, laseks toidust rõõmu tunda ja veel samal ajal kaalu kaotada. Elustiilinõustaja Carter Good soovitab portaalis Pop Sugar jätkusuutlikuks ja tervislikuks elustiiliks neljaosalist plaani, mille järgi oma eineid valida.

1. Väldi peaaegu alati: töödeldud rämpstoitu, rafineeritud suhkruid ja magusaid jooke.

2. 1–2 korda nädalas on lubatud alkohol või mitte nii väga tervislikud restoranitoidud.

3. Käigupealt võta suupisteks: toitvaid snäkke, valgubatoone, puuvilju või valgujooke, et vältida rämpstoidu söömist.

4. Iga päev: söö tervislikku töötlemata toorainest valmistatu toitu, juurvilju, puuvilju, valke, täisteratooteid, tervislikke rasvu, avokaadot ja pähkleid ning joo 0-kalorilisi jooke, näiteks vett, kohvi ja teed.  

Toitumisplaani peamine eesmärk on Goodi sõnul süüa vähem tühje kaloreid ja rohkem täisväärtuslikku toitu, mis parandab enesetunnet. Kaalu langetamiseks on tema sõnul vaja süüa vähem kaloreid, kui tarbid, kuid tulemusi ei näe vaid ühe nädala või ühe päevaga. Samuti ei pea selleks loobuma täielikult mõnest toidust. Parim dieet on selline, mida on võimalik ilma pingutuseta jälgida, sõnas Good.    

Populaarne

Tagasi üles