N, 1.06.2023

Kui pikk peaks olema söömise ja magama jäämise vahele jääv aeg?

Getter Adeele Tamm
Facebook Twitter
Comments
Illustreeriv pikt
Illustreeriv pikt Foto: Shutterstock

Olenemata sellest, kas tegu on väikese snäkiga päevasel ajal või õhtusöögiga, siis  on igal juhul oluline jälgida, kui palju on söömise ja magama jäämise vahele jääv aeg. Vastasel juhul võivad unetus ja öised kõrvetised piinama hakata. 

Toitumisspetsialistid soovitavad viimase söögikorra ja magamamineku vahele jätta umbes kolm tundi. Nii seedib toit enne unne jäämist hästi läbi. Pikali olemine võib põhjustada toidujääkide tagasivoolu söögitorru ja see omakorda tekitab kõrvetisi. 

Toidud, mis aitavad parema une saavutada

Näiteks sisaldavad kalkuni- ja sealihakotletid suures koguses trüptofaani- ainet, mis metaboliseerub meie kehas une tekitajateks serotoniiniks ja melatoniiniks. Ka kirsid sisaldavad väikeses kogused melatoniini. Samuti aitab  klaasikese sooja piima joomine kaasa magama jäämisele. 

Kui söömine segab und

Kui söömise ja magama jäämise vahele jääb liiga väike aeg, siis võib pikali olles tekkida ebamugavustunne rinnus ja mõru maitset suus. Eriti häirivad võivad olla vürtsikad ja happelised toidud, näiteks tsitruselised ja tomatid. Alkohol, šokolaad ja isegi piparmünt võivad samuti kõrvetisi tekitada. 

Allikas: Verywellhealth

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles