Haigekassa hakkab rahastama 117 uut meditsiiniseadet

Lisanduvad ka uudsed diabeediravi tarvikud. FOTO: Urmas Luik / Parnu Postimees

Alates 1. jaanuarist 2020 hakkab kehtima uus meditsiiniseadmete loetelu, kuhu lisandub 117 uut haigekassa rahastatavat seadet.

Haigekassa hüvitab meditsiiniseadmeid piirhinnast kas 90 või 50 protsendi ulatuses.

Meditsiiniseadme vajadust hindab raviarst ning vormistab selle soodustingimustel soetamiseks digitaalse kaardi.

Uue loeteluga laieneb uneapnoe, astma ning lümfitursete, venoosse puudulikkuse ja haavaravis kasutatavate meditsiiniseadmete valik, samuti lisanduvad loetellu uued stoomitooted, ortoosid ja diabeeditarvikud. Lisaks muutuvad mitmete loetelus olevate meditsiiniseadmete hinnad, sealhulgas ajakohastatakse proteeside ja glükomeetri testribade hindu.

Ravimite ja meditsiiniseadmete osakonna peaspetsialisti Kärt Veliste sõnul paranevad oluliselt veresuhkru jälgimise võimalused diabeeti põdevatele lastele. «Meditsiiniseadmete loetellu lisatakse uus ilma pumbata töötav pideva glükoosimonitooringu süsteem, mida haigekassa rahastab koos sensoritega alla 19-aastastele lastele pumpraviga sarnastel tingimustel. See võib olla osa lastele alternatiiviks kaasaegsele pumpravile ning täiendavaks võimaluseks süsteravil olevatele või glükoosimonitooringuta pumpa kasutavatele lastele,» selgitab Veliste.

Katmaks patsientide tegelikke vajadusi suurendatakse insuliininõelte hüvitatavaid koguseid teise tüüpi diabeediga ja rasedusdiabeediga insuliini süstivatele patsientidele ning tõstetakse osa stoomitoodete ja aspiratsioonisondide limiite. Lisaks hakkab haigekassa uuest aastast hüvitama stoomitooteid ka fistuliga patsientidele ja haavasidemeid mitme harvaesineva haava korral.

Meditsiiniseadmete loetelu uuendused toovad ravikindlustuse eelarvele kaasa lisakulu ligi 300 000 eurot.

Tagasi üles
Back