Kuigi treenimine võib tunduda ideaalne viis, kuidas eelmise õhtu patud heaks teha, siis ei ole pohmelli «välja higistamine» hea mõte.
Tervisenõu: kuidas mõjub kehale pohmelliga trenni tegemine?
Ka kerge alkoholist tuleva peavaluga treenimine ei too kasu, sest väsitad sellega niigi kurnatud keha veelgi ja muudad taastumise aeglasemaks, vahendab CNN.
Põhiline pohmelli põhjustaja on vedelikupuudus ja higistamine muudab dehüdratsiooni veelgi suuremaks. Seetõttu võib treening tunduda füüsiliselt koormavam: võid tunda ületamatut väsimust, valusid kehas ja võimalik, et ka iiveldust. Samuti on keha väsinum madala veresuhkru tõttu. See võib halvendada koordinatsioonivõimet ning vigastused on kerged tekkima.
Halb enesetunne võib tulla viisist, kuidas keha alkoholi seedib. Alkoholi lagundamisel tekkivad jääkained väljuvad kehast toksiinide kujul higis. Kui kehal on vedelikupuudus, vabanevad mürgid suuremas kontsentratsioonis: see võib aga viia krampide, lihasvenituste või muude vigastusteni.
Alkohol võib aeglustada valgusünteesi ehk bioloogilist protsessi, millega keha loob uusi valke. Seetõttu on uue lihaskoe ehitamine ja taastumine keerulisem kui tavaliselt. Lõpuks tähendab see, peale pidu tehtud treening on vähem kasulik kui muidu ning võib teha hoopis kahju.
Vaata ka teisi tervisenõu lugusid: