Personalijuhid on mures ületöötamise ja läbipõlemise pärast

Ületöötamine teeb personalijuhtidele muret.

FOTO: SCANPIX

Eesti Personalijuhtimise Ühing PARE kiidab heaks sotsiaalministeeriumi algatuse kaasajastada töölepingu seadust paindlikumate töösuhetega, kuid näeb samas ohtu sellega kaasnevas võimalikus ületöötamises.

Ühing tervitab eelnõus iseseisva otsustuspädevusega töötaja mõiste kasutuselevõttu ja tema tööaja kasutamise erisuste võimaldamist, aga muret teeb neile asjaolu, et sellega tekib kõrge risk ületöötamisele ja läbipõlemisele.

«Seda näeme juba täna üha enam. Meie ettepanek on sotsiaalministeeriumile kaaluda võimalust teavituskampaania läbiviimiseks teemadel nagu seda on mõistlik töötamine, puhkeaja olulisus, vaimse ja füüsilise tervise säilimine,» märgib ühing sotsiaalministeeriumile saadetud kirjas.

Ühing peab oluliseks muutunud oludes ja IKT võimaluste üha enama kasutuse tingimustes mõistlikult jaotada inimese ja tööandja vahelist vastutust tervisele ohutute töötingimuste loomisel.

PARE hinnangul on tööandja ja töötaja vahelise kokkuleppe sõlmimise võimekus piisav, et mitte sätestada liigseid piiranguid või õigusi ükskõik kummale lepingu poolele.

    Populaarne

    Tagasi üles