Belgia kohus mõistis roolijoodiku õigeks – põhjus on tavatu ja üllatav (1)

PM Tervis
Copy
Belgia politsei oli ka varem autoroolist eemaldanud mehe, kelle veres oli lubamatult kõrge alkoholisisaldus. Ometi vabastas teisel korral kohus ta süüst. Foto on illustratiivne.
Belgia politsei oli ka varem autoroolist eemaldanud mehe, kelle veres oli lubamatult kõrge alkoholisisaldus. Ometi vabastas teisel korral kohus ta süüst. Foto on illustratiivne. Foto: Adobe Stock

Belgia mehel, kellel on äärmiselt haruldane metaboolne haigus, mis paneb tema keha tootma alkoholi, tühistati esmaspäeval kohtus talle politsei poolt esitatud joobes juhtimise süüdistus.

40-aastane mees tõestas, et tal on isetekkeline «pruulimise sündroom» (auto-brewery syndrome ehk ABS), mille korral tema maos olevad süsivesikud fermenteeruvad alkoholiks, tõstes vere etanoolitaset ja põhjustades joobeseisundi tunnuseid.

Tema advokaat, Anse Ghesquiere, kinnitas AFP-le seda ebatavalist juhtumit pärast seda, kui Belgia meedia sellest teatas. Ta märkis, et teadlaste arvates alahinnatakse ABSi juhtumite arvu maailmas. Praegu on ametlikult diagnoositud vaid umbes 20 inimest.

Tagasi üles