Tagasi mobiilivaatesse

Uudised

:

Narva haiglal on tüdruku käe amputeerimise kohta kaks teooriat

Narva haigla komisjonil, mis uurib nende juures kipsi pandud käe kaotanud kuueaastase tüdruku juhtumit, on pärast oma töötajate käest saadud informatsiooni kaalumist kaks teooriat – tüsistuse põhjuseks võis olla tromb või infektsioon.

Eile koos käinud komisjonis arutati Narva haigla juhatuse liikme Olev Sillandi sõnul oma töötajate vahel asi veelkord läbi.

Silland ütles, et neil on tänaseks omad mõtted, miks selline tüsistus võis tekkida, aga need on ainult lähtuvalt neist asjaoludest, mis neile praegusel hetkel teada on. Analüüside tulemusi Tallinna haiglast, kus tüdruku käsi amputeeriti, pole nad veel saanud.

«Võimalik, et arter sai trauma käigus vigastada ja sellest tekkis mingi tromb, mis verevarustust häiris. Teine võimalus on, et trauma käigus sattus kudedesse infektsioon – seda ei saa suisa välistada, sest haava küll küünarvarrel ei olnud, aga oli väike marrastus,» selgitas Silland.

Narva haigla arsti ja õdede töös ei ole komisjon tuvastanud ühtegi viga. «Käsi vaadati üle ja järgmine päev oli see korras. Tegemist peab olema ikkagi mingisuguse asjaolude kokkulangemisega,» rääkis Silland. «See, et meie operatsiooni käigus infektsioon kätte sattus, on küll väga vähe tõenäoline.»

Samas nendib ta, et kui infektsioon oli siiski jõudnud kehasse marrastuse kaudu, siis oleks pidanud ehk midagi teisiti tegema.

Kuueaastane Leonsia kukkus peaaegu kolm nädalat tagasi mänguväljakul ja kurtis valu käes. Isa Aleksei läks tüdrukuga Narva haiglasse, kus pandi diagnoos: kinnine luumurd. Last opereeriti samal õhtul, pandi kips peale ja kirjutati järgmise päeva lõunaks haiglast välja.

Öösel hakkas Leonsial aga väga halb ja isa kiirustas temaga uuesti haiglasse, kus öeldi, et käe seisund on nii kehv, et laps tuleb kiiremas korras viia Tallinna. Tallinna Mustamäe haiglas olid arstid sunnitud tüdruku käe amputeerima.

Perekonna arvates on juhtunus süüdi Narva arstid ning andsid juhtunu politseisse. Juhtunu uurimiseks käib kriminaalmenetlus paragrahvi alusel, mis käsitleb üliraske kehavigastuse tekitamist ettevaatamatuse tõttu.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Märksõnadamputeeriminenarva haigla
Samal teemal
apteeker ANNAB NÕU
Eesti Haigekassa
Sponsoreeritud artiklid
ALKOHOLI TARVITAMINE EI OLE VAID JOOJA ISIKLIK PROBLEEM
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
MAAILMAPANK ANALÜÜSIS EESTI TERVISHOIUSÜSTEEMI
Viimased uudised
KASULIK TEAVE
Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
Nõuanded Kõik
Liikumine Kõik
HaigusedKõik
48h populaarsemad teemad
POSTIMEES.eeKõik
TarbijaKõik
NaineKõik
Top lood
Top kommentaarid