Vähiravifond panustas nelja kuuga Eesti inimeste tervisesse miljon eurot

money

FOTO: Siegfried Kopp / PantherMedia / Siegfried Kopp

Viimase nelja kuuga on fond panustanud Eesti inimeste ravisse kokku ligi miljon eurot ning tänavu saab fondile toetuda rekordarv inimesi – kolm korda rohkem kui mullu. 

Oktoobris ja novembris laekus vähiravifondi Kingitud Elu kokku ligi 443 000 eurot ning nendel kuudel sai fondist abi 52 inimest.

Sel aastal panustab vähiravifond Eesti inimeste ravisse kokku üle 2,5 miljoni euro. Sellega kasvab fondi osakaal Eestis rahastatud vähiravimitest ligi 10 protsendile. Oktoobris ja novembris tasus vähiravifond raviarveid 500 540 euro ulatuses. «Oleme aasta lõpus erakordselt suure surve all, kanda on väga raske vastutuse koorem. Sest vähiravifondist saab tänavu abi ligi 300 inimest – kolm korda rohkem kui mullu,» ütles vähiravifondi Kingitud Elu juhataja Toivo Tänavsuu.

«Nii palju on Eestis inimesi, kes tahaksid elada, kuid kes Haigekassa vihmavarju alla enam ei mahu. Me ei ole seni pidanud kedagi fondi ukse taha jätma ja loodame, et ei jäta ka edaspidi. Aga kolmekordne kasv on neelanud kõik meie reservid ja pannud tuleviku osas südame värisema. Kutsun kõiki üles kasvõi kõige pisema püsiannetusega meie missiooni toetama, et keegi ei jääks vajaliku ravita ka 2019. aastal,» lisas Tänavsuu. 

Kingitud Elu vabatahtlikud kogusid annetusi Tallinn International Horse Show-l, KHL jäähokimängudel Tondiraba jäähallis, erinevates kaubanduskeskustes, MyHits Awards galal, Mardilaadal, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja 93. aastapäeva vastuvõtul, 30+ pidudel, Tõnis Mägi juubelikontsertidel, Kadri Voorandi kontserdil, juhtimiskonverentsil Global Leadership Summit, Tartu Näituste Jõululaadal, Robotexil ja paljudel teistel üritustel. 

Juubelipidusid pidasid ettevõtted Hyrles ja Compensa Life Vienna Insurance. Cleveron avas Viljandis tootmise laienduse. Nende tähtpäevade puhul panustasid firmad ja nende koostööpartnerid vähihaigete toetuseks kokku üle 27 000 euro. 

Oktoobris oli Riigikogus arutlusel eelnõu, millega taheti vabastada ravimid käibemaksust. Praegu kehtib ravimitele 9-protsendiline käibemaks. Vähiravifond Kingitud Elu soetas 2017. aastal ravimeid 1,4 miljoni euro eest ja pidi sellest tulenevalt maksma käibemaksu 126 000 eurot. Eelnõu ei leidnud Riigikogus toetust ja hääletati päevakorrast maha. 

Novembris külastas fond Tartu Ülikooli Kliinikumi, Ida-Tallinna Keskhaiglat ja Põhja-Eesti Regionaalhaiglat, kohtudes kolmes suures vähikeskuses onkoloogide, hematoloogide ja apteekritega. 

Vähiravifond Kingitud Elu on kutsunud ettevõtjaid üles loobuma tarbetute jõulukingituste tegemisest oma klientidele, partneritele ja töötajatele ning selle asemel kinkima hoopis annetusega vähihaigetele lootust ja elupäevi. Nendele firmadele, kes soovisid vähihaigeid toetada, kuid samas midagi ka oma jõuluvana kingikotti panna, küpsetasid vähiravifondi vabatahtlikud umbes ööpäevaga ligi 5000 vanakooli vahvlit. Vahvlite eest annetati vähihaigete toetuseks ligi 30 000 eurot.