3 peamist põhjust, miks tekivad kõrvetised

PM Tervis
Copy
Kõrvetised
Kõrvetised Foto: Shutterstock

Grillitud ja happelised toidud tekitavad pärast söömist paljudele ebamugavustunnet. Kõrvetised on sage tervisemure, mille teket soodustab lisaks toiduvalikutele ka istuv sundasend ja stress. Apteeker selgitab kõrvetiste peamiseid põhjuseid ning jagab nõuandeid, kuidas kõrvetisi leevendada või vältida.

Elva Tervisekeskuse Benu apteegi proviisor Marget Raukase sõnul tekitab kõrvetisi söögitoru ärritav happeline maomahl, millega kaasneb ebameeldiv tunne rinnakus, ülakõhus või kurgus.

«Maomahl satub söögitorru, kui mao ja söögitoru vaheline sulgurlihas ehk klapp ei tööta korralikult. Enamasti on see tingitud kõhus tekkinud ülerõhust ülesöömise, kõhukinnisuse või raseduse tõttu. Lisaks lõdvestavad klapi tööd või suurendavad maomahla tootmist stress, suitsetamine, teatud toiduained ja ravimid,» selgitab Raukas.

Ta lisab, et normaalses toonuses mao söögitoru sulgurlihas avaneb söömise ajal ning söögikordade vahel on sulgur suletud.

«Kõrvetised tekivad peale sööki ülakõhus kuni kurguni välja ja suus võib esineda mõru või hapukat maitset, kurgus võib olla tükitunne ja ajada köhima ning hääl muutuda kähedaks,» kirjeldab Raukas peamisi sümptomeid. «Magades ja kummargil olles võib samuti maosisu söögitorru valguda ning tekitada kurguköha või suukuivust. Pikemaajaliselt võib see põhjustada limaskestapõletikke ning hammaste tundlikkust ja halba hingeõhku,» lisab ta.

Mõnikord võib apteekri sõnul kõrvetiste tekitatud valu olla nii tugev, et kahtlustatakse infarkti, kuna valu ei taha taanduda ning see kiirgub rinnaku ja ülakõhu piirkonda. Sel juhul soovitab apteeker kindlasti südame kontrollimiseks pöörduda perearstile või kutsuda kiirabi.

Apteekri sõnul on kõrvetisi lihtne diagnoosida ja enamasti on need suvisel ajal põhjustatud valest toitumisest – rasvane grillliha, sibul, tomat, tsitrused, gaseeritud joogid ja kange alkohol on sagedasemad süüdlased.

«Muidu tervetel inimestel, kes on ülesöönud või kogenud lühiajalist stressi, lähevad kõrvetised iseenesest üle, kuid võib apteegi käsimüügist soetada kiire toimega maohappesust neutraliseerivaid preparaate ehk antatsiide. Neid saab närimistabletina või lahusena, mis vähendavad maomahla happelisust. Samuti võib tarvitada mehaanilise toimega tablette või siirupeid, millel on kaitsebarjääri tekitav toime, et maosisaldis söögitorru ei valguks,» soovitab Raukas.

Rahvameditsiinist on teada kummelitee, linaseemne lima ja astelpajuõli tarvitamine, sest neil on limaskesta kaitsev ja kerge põletikuvastane toime.

Apteegitoodete leevendav mõju kõrvetistele võib varieeruda mõnest minutist kuni mitme tunnini. Apteeker rõhutab, et kindlasti tuleks kõrvetiste ärahoidmiseks jälgida toitumist, süüa korraga väiksemad toidukogused ja proovida tugevdada vaimset tervist.

«Kui käsimüügi preparaadid ei mõju või on tegemist pikaajalise probleemiga ehk kõrvetised tekivad rohkem kui kaks korda nädalas, kestavad üle kolme nädala, kaasneb isutus, iiveldus, kaal hakkab langema, siis on mõistlik pöörduda perearsti poole, kes määrab maomahla tootmist vähendavat ravimit või vajadusel suunab patsiendi lisauuringutele,» rõhutas Raukas.

Väikesed toidukogused ja muutused menüüs

Kõrvetiste ennetamiseks on apteekri sõnul kõige tõhusam süüa kiirustamata ja väikeste portsjonite kaupa. Vältida tuleks vürtsikaid, hapusid ja rasvaseid toite ning oakohvi, kanget alkoholi, piparmündi tooteid ja šokolaadi. Pärast söömist pole soovitatav kolme tunni vältel lamada ega sporti teha, vältida tuleks tööd, mis nõuab kummargil olemist.

Lisaks on kõrvetiste vältimiseks oluline saavutada tervislik kehakaal ning seda hoida, loobuda suitsetamisest ning kanda riietust, mis ei pigistaks vöökohta. Ravimite võtmisel on soovitav arstiga nõu pidada, sest osa ravimeid võivad seedetrakti vaevusi soodustada.

«Toidulisanditest ja vitamiinidest on seedetrakti ärritav mõju piparmündil, naistepunal, vitamiinil C ja B6, raua-, tsingi-, kroomi- ja kaaliumipreparaatidel,» lisas Raukas.

Kõrvetised on enamasti seotud elustiiliga ning tekivad sagedamini stressirohkel perioodil ja sundasendis istumisest, niisamuti ülekaalulistel, sest liigne kehakaal lisab survet maole ning lükkab maosisu kurku.

«Ka suitsetamine ja alkohol süvendavad kõrvetiste teket. Nikotiin ja alkohol lõdvestavad sulgurlihast ning tõstavad maohappe taset, seega väheneb limaskesta kaitsev mõju, millel on juba pikaajalisemad tagajärjed, näiteks mao- ja kaksteistsõrmiku haavandid ning erinevad rakumuutused,» selgitas Raukas.

Eelsoodumus kõrvetiste tekkeks on ka mitme kroonilise haiguse korral, näiteks liiges- ja lihashaigused, mis eeldavad valu-ja põletikuvastaste ravimite tarvitamist. Astmaatikutel esineb suuremate astmahoogude korral sulgurlihase lõdvenemise tõttu maosisu tagasivoolu söögitorru ning rohkem kui pooltel rasedatel esineb kõrvetisi, eriti kolmandal trimestril, mis on tingitud emaka suurenemisest ja hormoonide muutusest.

Apteeker julgustab, et alati võib tervisemurega apteeki pöörduda ning kindlasti on oluline lisada, milliseid muid ravimeid tarvitate või kas teil on mingite ainete suhtes talumatus.

Märksõnad

Tagasi üles