Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Uudised

:

Doonoritelgid ootavad Tallinna Vabaduse väljakul vereloovutajaid

Tallinna Vabaduse väljakul ootavad doonoritelgid vereloovutajaid täna, 13. augustil kella 18ni õhtul ning homme, 14. augustil kella 11-17.

Põhja-Eesti regionaalhaigla verekeskuse juhataja dr Riina Kullaste sõnul on Vabaduse väljaku doonoritelk alati väga külastusrohke olnud. Varasematel aastatel on doonortelgis käinud verd loovutamas üle 100 doonori iga päev.

Doonoritelk ootab verd loovutama nii esma- kui korduvdoonoreid. «Doonorlus on omamoodi lakmuspaber, mis näitab meie kodanikuühiskonna tugevust ja hoolivust,» rääkis doonoritelkide projekti eestvedaja Ülo Lomp.

Eelmisel aastal käis Tallinna doonoritelkides verd loovutamas 521 inimest, kellest esmaseid doonoreid oli 112, seejuures koguti 176,4 liitrit verd. «Ainult tänu vapratele vereannetajatele on võimalik aidata paljusid patsiente,» ütles doktor Kullaste.

Doonorite verd kasutatakse rasketel operatsioonidel ja sünnitustel, patsientide raviks verejooksu, raske trauma, aneemia, leukeemia, vähi- ja maksahaiguste, põletuste ning paljude teiste haiguste puhul. Doonorivere toel on võimalikud ka paljud plaanilised operatsioonid, mida muidu liiga suure verekaotuse kartuses ei saaks sooritada.

Verekeskus avaldab lisaks doonoritele tänu ka Eesti Kaitseväele, kellega koos Põhja-Eesti Regionaalhaigla Verekeskus kuuendat aastat suvist doonoritelkide projekti korraldab.

Reisikorraldaja Goadventure loosib kõigi juulis ja augustis doonoritelkides verd loovutanud doonorite vahel välja eksklusiivse nädalase puhkusereisi kahele Türki.

Doonoritelkide ajakava augustis:

21. - 22. augustil Haapsalu lossi esisel väljakul
21. augustil kell 12 - 18
22. augustil kell 11 - 17


27. - 29. augustil Rakvere linna keskväljakul
27. august kell 12 - 18
28. august kell 12 - 18
29. august kell 11 - 17
 

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Märksõnad:doonoritelkvere loovutamine
Samal teemal
apteeker ANNAB NÕU
Sponsoreeritud artiklid
ALKOHOL EESTIS
ELUEA PIKENDAJAD
Igapäevane energiatoit
MÕISTUS VAJAB KA TRENNI
   ALKOHOL
   Viimased uudised
   KASULIK TEAVE
   Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
   Nõuanded Kõik
   Liikumine Kõik
   HaigusedKõik
   48h populaarsemad teemad
   POSTIMEES.eeKõik
   TarbijaKõik
   NaineKõik
   Top lood
   Top kommentaarid