Tagasi mobiilivaatesse

Uudised

:

Riiklik lepitaja: arstid kavandavad poliitilist streiki

Riikliku lepitaja kohusetäitja Henn Pärna hinnangul näitavad arstide liidu streigiotsuses toodud nõudmised, et kavandatav streik tuleb puhtalt poliitiline.

«Kui streigi eesmärk on pidurdada arstide väljavoolu Eestist ja hoida ära tervishoiusüsteemi lagunemine muutes selleks rahastamise aluseid, siis on tegu poliitiliste motiividega, mille kohta pole minul lepitajana midagi öelda,» lausus Pärn.

Eesti seadus käsitleb streigi motiivina kollektiivlepingu küsimusi, milleks on töötasu ja puhkeaeg. Selles osas jõudsid läbirääkimised riikliku lepitaja juures kevadel ummikusse ja vormistati lahkarvamuste protokoll. 40 protsenti palka juurde polnud Pärna sõnul haigekassast lihtsalt kuidagi võimalik anda.

Pärna sõnul tekitab segadust streigi kavandajate väide, justkui oleks pärast seda veel peetud tööandjaga läbirääkimisi ja tehtud ettepanekuid konflikti lahendamiseks. «Ma ei tea, kas see tähendab uue lepitusmenetluse algatamist või mitte,» oli ta nõutu.

Tegelikult moodustavad meedikud praegu kaks leeri. Õdede Liit ja Tervishoiutöötajate Ametiühing peavad haiglate liiduga konstruktiivseid läbirääkimisi ja neil on toimiv leping. Teise leeri moodustavad Arstide Liit ja Tervishoiutöötajate Kutseliit, mille liikmed on otsustanudki nüüd streigi peale välja minna.

Pärn juhtis tähelepanu, et meie solidaarsuskindlustus põhineb riigieelarvel ja riigi majanduskasvu prognoosidel. «Võtta palgaraha haigekassa reservidest, nagu on ette pandud, pole mõeldav, sest tegu on püsikuluga, milleks tuleb ka edaspidi raha leida. Reservid pole üldse selleks mõeldud,» selgitas ta.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
MärksõnadHenn Pärnriiklik lepitajaarstidtervishoiutöötajad
Samal teemal
apteeker ANNAB NÕU
Eesti Haigekassa
Sponsoreeritud artiklid
Saada meile vihje!
Nägid midagi huvitavat? Saada meile kiri, video või pilt siit!
MAAILMAPANK ANALÜÜSIS EESTI TERVISHOIUSÜSTEEMI
Viimased uudised
KASULIK TEAVE
Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
Nõuanded Kõik
Liikumine Kõik
HaigusedKõik
48h populaarsemad teemad
POSTIMEES.eeKõik
TarbijaKõik
NaineKõik
Top lood
Top kommentaarid