Tagasi mobiilivaatesse
Värskendamiseks tõmba

Uudised

:

Vaid üksikutes Euroopa riikides ei pea rase turvavööd kasutama

Enamikus Euroopa riikides on turvavöö kasutamine üleüldine nõue ja rasedus ei vabasta naist turvavöö kinnitamise kohustusest, selgub riigikogu õigus- ja analüüsiosakonna uuringust.

Võrreldud 15 Euroopa riigist (Austria, Belgia, Hispaania, Taani, Kreeka, Prantsusmaa, Soome, Saksamaa,  Itaalia, Iirimaa, Luksemburg, Holland, Portugal, Rootsi, Ühendkuningriik) kehtivad erireeglid turvavöö kasutamisele Austrias (taksojuhtidele, politsei-, tuletõrje- ja kiirabibrigaadidele), Kreekas (inimestele, kelle kasv on alla 1m 50cm), Soomes (tõsiste terviseprobleemidega juhid), Itaalias (politsei, kiirabi, tuletõrje, taksojuhid, rasedad meditsiinilistel näidustustel), Rootsis (juhid, kellel on meditsiinilised põhjused) ja Ühendkuningriigis (puudega inimesed).

Väljaspool Euroopat on siiski veel riike, kus turvavöö kinnitamine pole rasedatele kohustuslik. Näiteks Jaapanis ei nõuta rasedatelt turvavöö kinnitamist juhul, kui see on mingil põhjusel raskendatud. Samas on turvavöö kasutamine ka raseduse puhul tungivalt soovitatud, kuna see vähendab surmariski autoõnnetuse korral. On leitud, et kuigi liiklusreeglid ei tee rasedale turvavöö kasutamist kohustuslikuks, on see siiski väga soovitatav, sest vähendab õnnetuse korral nii ema kui loote vigasaamise ohtu.

Igal aastal juhtub Ameerika Ühendriikides palju liiklusõnnetusi mootorsõidukitega, milles on üheks kannatajaks lapse­ootel naine. Õnnetustes hukkub kuni nelisada loodet aastas; neid oleks saanud päästa, kui rasedad oleksid end õigesti turvavööga kinnitanud.

Võttes arvesse kõiki autoõnnetuste tüüpe, on tehtud kindlaks, et lootel on 4,5 korda kõrgem tõenäosus ellu jääda, kui emal on turvavöö õigesti kinnitatud, olenemata sellest, kas avarii korral auto turvapadjad avanesid või mitte.

Autoavariid, kus autos oli rase naine, lõppesid loote vigastuste või surmaga 62 protsendil juhtudest, kui tulevasel emal oli turvavöö kinnitamata, kinnitavad uuringud ja statistika.

Kirjuta toimetajalePrindi
LinkMail
Märksõnad:raseturvavööLiiklusõnnetus
Samal teemal
apteeker ANNAB NÕU
Sponsoreeritud artiklid
ALKOHOL EESTIS
ELUEA PIKENDAJAD
Igapäevane energiatoit
MÕISTUS VAJAB KA TRENNI
   Viimased uudised
   KASULIK TEAVE
   Laste hammaste tervisAlkohol ja tervisUimastid ja nende mõjuNoorte vaimne tervisHIV
   Nõuanded Kõik
   Liikumine Kõik
   HaigusedKõik
   48h populaarsemad teemad
   POSTIMEES.eeKõik
   TarbijaKõik
   NaineKõik
   Top lood
   Top kommentaarid