Terviseportaali aastakokkuvõttest selgub, et enim kõnetasid lugejaid artiklid päris inimestest ja nende haigustest, aga ka üldhuvitavad lood sellest, kuidas ennetada vähki ja südamehaigusi.
TOP20 loetuimad terviselood: HIV-positiivne pisipoiss, jääkamaka ohver Milana ning surm alternatiivravi seansil
Jaanuaris kirjutasime Eesti noorimast HIV-positiivsest, kolmeaastasest Martinist. Ta võiks olla täiesti terve põnn, kui tema isa oleks oma haigusest rääkinud enne sünnitust. Päev pärast sünnitust nii enda kui ka lapse nakatumisest teada saanud ema on nüüdseks saatusega leppinud.
Oktoobris šokeeris avalikkust uudis keskealisest Eesti mehest, kelle süda seiskus konnamürgiseansill.
Jaanuaris avaldas oma loo 28-aastane Liis, kel võttis ebameeldiv uudis kilpnäärmekasvajast esiti jalad nõrgaks, ent tragi ja avatud naine ei lasknud pead norgu ega lubanud oma ellusuhtumisel haiguse pärast muutuda.
Põnev lugu märtsikuust - mehe käelabale tekkinud muhk ei olnud kuidagi seotud kukkumise ega vigastusega, vaid tegu oli südamesisekestapõletiku tüsistusega, mille võis tingida hambaarstikülastus.
Lugu, mis paneb ühtaegu hirmust värisema, kuid annab teadmisi, mis võivad päästa elu. Loe kindlasti, kui sa seda pole veel teinud!
Kas teadsid, et nii suu tervis kui ka küünte kuju võib ette ennustada südamehaiguste riski?
Kaheksa aastat tagasi tabas Peterburis õppinud Milana Kaštanovat katuselt kukkunud jääkamakas, sest katust puhastanud töölised olid unustanud panna tänavale hoiatusmärgid. Loe, kuidas läheb noorel naisel praegu.
Augustis kogus tohutult lugejaid uudis, mis rääkis uuringust, et puugid võivad eelistada teatud tüüpi verd.
Paar päeva enne aastavahetust märkas EMO arst Tallinnas trammis teismelisi, kes abistasid maas lebanud meest, samal ajal kui teised inimesed keerasid pilgu mujale. Loe, mis juhtus edasi!
Miks on päikesevitamiin nii oluline ja mis võib olla tagajärgedeks, kui inimesel on organismis kestev D-vitamiini defitsiit? Kui sa pole veel lugenud, siis tasub oma teadmisi värskendada.
Tegu on fenomenaalse artikliga, mille viis suure hulga inimesteni sotsiaalmeedia jõud. Kuigi tegu on 2017. aasta septembris ilmunud üleskutsega, jagati seda sotsiaalmeedias nii palju, et see jõudis ka 2018. aasta lugude edetabelisse.
Jaanuaris oli gripi levik täies hoos ning palju tähelepanu pälvis lugu 21-aastasest sportlikust treenerist, kes vaatamata haigusele jätkas töötamist ja treenimist. Paraku maksis see pingutus talle elu.
Kui sa veel ei tea vastust, siis loe kindlasti üle!
33-aastane ameeriklanna Diana Zepeda on tüüpiline Washingtoni elanik: teeb pikki õhtuid stressirikast tööd, sööb siis kui aega juhtub ega muretse liialt oma tervise pärast. Paraku läks see suhtumine talle kalliks maksma.
Põhjalik õpetus elustamise kohta pälvis samuti paljude lugejate tähelepanu - loodetavasti on nüüd Eestis rohkem neid inimesi, kes julgevad vähemalt proovida hädasolijat elustada.
Dermatoloogide sõnul on tõepoolest olemas nii õige kui vale arv kordi, mil end nädala jooksul pesta. Loe üle ja saad teada!
Kahjuks on vähk teema, mida meedias palju kajastatakse, kuid mille kohta tuleb jätkuvalt teha teavitustööd. Sellest artiklist saad teada, kuidas vähirisk elustiiliga madalal hoida.
Märtsis pani vähiravifond õla alla Cardo Remmeli võitlusele kurja haigusega ja kutsus üles mehe ravi toetama. Remmel sai paari päevaga esialgse vajaliku raviraha kokku. Kahjuks tuli maikuus kurb teade, et mees alistus võitluses vähiga.
Pärast Postimehe artiklit sellest, kuidas «kloorijoodikud» Facebooki lehe sulgemise järel kohemaid uue lehe asutasid, viidi lehega liitumiseks sisse uued turvanõuded - esitada tuli pilt passist või ID-kaardist.
Kopsuvähk viib igal aastal teise ilma tuhandeid inimesi. Ravi on märksa efektiivsem haiguse algstaadiumis, mistõttu tuleb tähele panna sümptomeid, mis võiks sellele viidata.